Roman Beneš

Poslední přihlášení: 14. srpen 2013

Poslední články autora

5x inspirace pro dětské záclony do pokojíčku

5x inspirace pro dětské záclony do pokojíčku

V dětském pokoji by neměly chybět veselé motivy. Platí to také pro záclony, které jsou sice jen doplňkem, nicméně mohou dotvořit celkový obraz tak, že každý příchozí na první pohled pozná, že pokoj je zařízen pro děti.

Trendy záclony pro rok 2013

Trendy záclony pro rok 2013

Poslední roky jsou ve znamení zvýšeného zájmu o klasických bílé žakárové záclony. Trendy naznačují, že pro rok 2013 si majitelé domácností kromě nich pořizují také i barevné záclony, případně záclony s různými vzory.

5 způsobů řasení záclon

5 způsobů řasení záclon

Důležitou roli při vzhledu záclon hraje způsob, jakým je provedeno jejich řasení. To jim dodává potřebnou efektní podobu. Záclona bez řasení bude působit značně unyle.

Správné zaměření záclony

Správné zaměření záclony

Zaměření záclony je důležité kvůli tomu, abyste je v oknech měli přesně v požadované velikosti. Je přitom nutné počítat s několika centimetry navíc.

Záclony podle typu místnosti

[index]Záclony podle typu místnosti

Záclony jsou estetickým i praktickým prvkem. Při jejich výběru je dobré předem promyslet, do jaké místnosti je umístíme. Zdaleka ne vždy se totiž hodí využít univerzální záclony. Jiné požadavky si klade okenní prostor v kuchyni, obývacích pokoji nebo v ložnici.

Z jakých materiálů se vyrábějí záclony

[index]Z jakých materiálů se vyrábějí záclony

Záclony se podobně jako další stínící prvek, tedy zejména závěsy, vyrábějí z tradičních přírodních materiálů. V posledních letech se však upřednostňují moderní umělé materiály, které mají větší trvanlivost a jsou rovněž i méně náročné na údržbu.


Komentáře autora

Je nám líto, ale vybraný uživatel napřispěl žádným komentářem!