verze pro tisk

ModerníZáclony.cz

Záclony patří k tradičním doplňkům v interiérech většiny domácností. Mají několik významů, volit lze záclony podle typu místnosti.

Aby záclony do okna působily opravdu pěkným dojmem, je důležité se o ně správně starat a také je pravidelně prát. Poradíme vám, jak prát záclony.

Záclony na okna se vyrábějí z přírodních i umělých materiálů. Jaké konkrétní materiály na záclony výrobci používají, se dozvíte na tomto portále.

 

 

Náš web se pro vás stane inspirací, jaké záclony si domů pořídit. Zároveň také poradí i s další problematikou, která se týká těchto designových a stících doplňků do bytu.

 

Jak instalovat narážecí kroužky na uchycení záclon?

24. červen 2013 - Rubrika: Články

Jak instalovat narážecí kroužky na uchycení záclon?Záclony se dají zavěsit několika způsoby. Jednou z možností je uchycení na narážecí kroužky.

Počet záhybů a řasení záclony ovlivňuje to, jak jsou od sebe jednotlivé kroužky vzdáleny. Platí přitom, že čím blíže u sebe budou, tím bude větší počet záhybů. Číst dále...


Záclony: Jejich funkce a význam

23. červen 2013 - Rubrika: Články

Záclony: Jejich funkce a významZáclony lze vidět v oknech většiny domácností. Jedná se o tradiční doplněk interiéru, který se v našich končinách využívá již po celá staletí. Dříve se záclony vyráběly ručně, dnes už převažuje strojní výroba. Některé typy však samozřejmě stále využívají ručního vyšívání a tkaní, neboť se jedná o velmi speficickou výrobu, které do jisté míry nelze strojně zvládnout. Číst dále...


Voálové záclony: Praktické řešení pro moderní byty

21. červen 2013 - Rubrika: Články

Voálové záclony: Praktické řešení pro moderní bytyOblíbeným typem záclon jsou voály. Jejich přednosti je přímo předurčují k tomu, aby byly využívány zejména v místnostech, kde chceme mít v okně světlou záclonu, která bude vypadat svěže, lehce a nebude příliš zatemňovat prostor. Číst dále...


5 způsobů uchycení záclon

19. červen 2013 - Rubrika: Články

5 způsobů uchycení záclonZáclony do oken je důležité kvalitně uchytit tak, aby neustále nepadala, a to ani tehdy, potřebujeme-li je posunout. Správné uchycení záclon nám napomáhá nejen k jejich snadnému ovládání, ale také v daném interiéru působí efektně. Číst dále...


«« « 1 2 3
Strana 3 z 3

[Nahoru ↑]

Čtěte také...

Jak prát záclony?

Jak prát záclony?

Záclony je důležité pravidelně měnit a prát. Jako mnohé další materály, které v domácnosti používáte, i záclony se časem zanesou prachem. V kuchyni, kde dochází ke vzniku výparů během vaření, se navíc na záclony může přichytávat také mastnosta.

Z jakých materiálů se vyrábějí záclony

Z jakých materiálů se vyrábějí záclony

Záclony se podobně jako další stínící prvek, tedy zejména závěsy, vyrábějí z tradičních přírodních materiálů. V posledních letech se však upřednostňují moderní umělé materiály, které mají větší trvanlivost a jsou rovněž i méně náročné na údržbu.


Záclony podle typu místnosti

Záclony podle typu místnosti

Záclony jsou estetickým i praktickým prvkem. Při jejich výběru je dobré předem promyslet, do jaké místnosti je umístíme. Zdaleka ne vždy se totiž hodí využít univerzální záclony. Jiné požadavky si klade okenní prostor v kuchyni, obývacích pokoji nebo v ložnici.